pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 marca 2015
  • wyświetleń: 6972

Nielegalna sprzedaż papug

Pszczyńscy policjanci na giełdzie ptaków w Pszczynie udaremnili sprzedaż dwóch papug: koziej i górskiej , objętych ochroną na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej CITES. Za nielegalną sprzedaż zwierząt chronionych może grozić nawet 5 lat więzienia.

W niedzielę policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przeprowadzili kontrole jednego ze stoisk ze zwierzętami na odbywającej się w mieście,raz w miesiącu, giełdzie ptaków. U 61-letniego handlarza znaleźli oferowane do sprzedaży papugi chronione konwencją CITES. Sprzedawca nie posiadał żadnych dokumentów stwierdzających rejestracje oraz kraj pochodzenia ptaków.

Takie zwierzęta najczęściej pochodzą z przemytu lub z nielegalnych hodowli. Sprzedaż zwierząt objętych ochroną narusza przepisy ustawy o ochronie przyrody, za co może grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.