pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2015
  • wyświetleń: 1545

Badania wzroku w przedszkolu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj

Jakość percepcji u dzieci w wieku przedszkolnym może odgrywać jedną z głównych ról w ich rozwoju, przyczyniając się do uzyskiwanych osiągnięć przedszkolnych i szkolnych.
Jeśli dziecko źle słyszy - jak może mówić prawidłowo? Jeśli źle widzi - nie jest w stanie poprawnie kreślić i pisać. Odkrywanie nieprawidłowości percepcji wzrokowej i słuchowej a także ich korygowanie, należy do obowiązku nas dorosłych - rodziców, nauczycieli, lekarzy.

W ramach akcji "Profilaktyka to podstawa" w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach przeprowadzono przesiewowe badania wzroku. To już kolejne, po badaniu stanu uzębienia i słuchu badania, w których nasze przedszkolaki mogły wziąć udział bezpłatnie.

Badanie składało się z testów: ostrości wzrokowej, ostrości wzrokowej ze szkłami +1D, widzenia obuocznego, punktu bliskiego konwergencji i badania autorefraktometrem. Badanie przeprowadził optometrysta (p. Marcin Rogóż) z Pracowni Optycznej Antonik. P. Marcin okazał się nie tylko świetnym specjalistą. Z wyjątkowo trafnym podejściem do dzieci, w zabawowej i radosnej atmosferze przeprowadził badania, prezentując coraz to ciekawsze i śmieszniejsze pomoce.

Dzieci chętnie brały udział w kolejnych zadaniach. A co najważniejsze? Skutecznie zdiagnozowaliśmy wady wzroku, które z pewnością utrudniają życie naszym maluchom. Reszta w rękach rodziców. Na szczęście, okulary stały się elementem mody i wybór oprawek zachęca nawet najbardziej wybrednych klientów. Dzieci już dziś wymieniają się marzeniami - "Ja będę mieć różowe jak księżniczka", "A moja mama kupi mi tamte z samolotem".

Badania zakończyły się poczuciem spełnionej misji. Być może dzięki dobrej woli i życzliwości fachowców, część z naszych przedszkolaków ma szansę cieszyć się równymi możliwościami osiągania sukcesów - dziś przedszkolnych, a już niedługo szkolnych.

Serdeczne podziękowania za poświęcony czas (dużo czasu!) i zaangażowanie a także za użyczenie specjalistycznego sprzętu, kierujemy do p. Marcina Rogóża oraz Zarządu Pracowni Optycznej Antonik w Pszczynie.

Ilona Poznachowska / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj