pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2015
  • wyświetleń: 4843

Zadecydowały cztery głosy

Tylko czterema głosami dotychczasowa sołtys Studzienic Jolanta Spek wygrała ze swym jedynym kontrkandydatem w wyborach - Leszkiem Pudełko. Wybory sołtysa odbyły się w czwartek w remizie OSP w Studzienicach.

Studzienice, rada sołecka
Wybory do Rady Sołeckiej w Studzienicach - 26.02.2015 · fot. (reb) / pless.pl


Na zebranie sprawozdawczo-wyborcze przyszło 118 osób. Gdy zgłaszano kandydatów na sołtysa Studzienic, miało się wrażenie, że głosowanie będzie właściwie tylko formalnością. Bo dość długo szukano kontrkandydata dla urzędującej sołtys Jolanty Spek (jest też radną miejską). Pojawiła jedna propozycja, ale okazało się, że dana osoba nie jest zameldowana w Studzienicach, więc nie może ubiegać się o funkcję sołtysa ani nawet głosować. Szukano innej kandydatury. Ktoś powiedział, że dobrze byłoby, by jednak kontrkandydat się znalazł. Wtedy padło nazwisko Leszka Pudełko. Rozpoczęło się tajne głosowanie. Po przeliczeniu głosów podano wyniki - dość zaskakujące. Oddano 114 głosów, w tym 112 ważnych. Jolanta Spek uzyskała 58 głosów, a Leszek Pudełko - 54 głosy.

sołtys Studzienic Jolanta Spek
Sołtys Studzienic Jolanta Spek (z mikrofonem), obok Halina Nocoń, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach, burmistrz Dariusz Skrobol i wiceburmistrz Barbara Sopot-Zembok · fot. (reb) / pless.pl


Wybrani zostali też członkowie Rady Sołeckiej. W jej skład weszli: Teresa Pudełko (z 86 głosami), Leszek Pudełko (79), Antoni Grzechnik (56) i Jan Czarnecki. Ten ostatni po dogrywce, gdyż w pierwszym głosowaniu uzyskał taką samą liczbę głosów jak Czesław Skrobol - 47. W drugim głosowaniu J. Czarnecki zdobył 61 głosów, a Cz. Skrobol - 48.

Jak nam powiedział Alojzy Cieszko, naczelnik wydziału rolnictwa Urzędu Miejskiego, dogrywka w odbywających się w tym roku wyborach do rad sołeckich i osiedlowych już się zdarzyła - w Czarkowie. Po raz pierwszy jednak aż tak niewielka różnica głosów zadecydowała o zwycięstwie sołtysa.

Na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym obecni byli burmistrz Dariusz Skrobol, jego zastępca Barbara Sopot-Zembok, przedstawiciele policji, straży miejskiej, radni Kamil Widłok i Piotr Rabaszowski, dyrektor szkoły Halina Nocoń, sołtys Jankowic Michał Pudełko oraz Czesław Moń, asystent posła Stanisława Szweda.

(reb) / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.