pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2015
  • wyświetleń: 3340

Kobiór: nowa taryfa za ścieki i wodę

Po szczegółowej analizie wydatków i dochodów Kobiórskiego Zakładu Komunalnego związanych z gospodarką wodno-ściekową, przeprowadzonej przez wójta i radę gminy, uchwalono nową taryfę za ścieki i wodę na okres od 1 marca.

Cena za 1 m3 ścieków od 1 marca będzie wynosić netto 6,67 zł/m3, zaś stawka opłaty abonamentowej będzie w wysokości netto 6,00 zł/odb/m-c. Opłaty te będą na takiej samej wysokości dla wszystkich odbiorców tj. gospodarstw domowych, obiektów użyteczności publicznej oraz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Taryfa ta jest niższa od obowiązującej w poprzednim okresie przede wszystkim ze względu na wzrost ilości odbieranych ścieków.

Wyższe taryfy za wodę i ścieki
Od marca wejdą w życie nowe taryfy za ścieki i wodę.


Rada Gminy podjęła także uchwałę w sprawie nowej taryfy opłat za wodę, która również będzie obowiązywać od 1 marca 2015 roku. W zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę wyodrębniono dwie grupy odbiorców usług: gospodarstwa domowe oraz pozostali odbiorcy. Również w tym przypadku stawka będzie jednakowa dla wszystkich odbiorców. Cena za 1 m3 dostarczonej wody będzie wynosić 6,32 zł netto. Nowa taryfa będzie wyższa od obowiązującej obecnie o 2 grosze.

BM / pless.pl
źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.