pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2015
  • 27 lutego 2015
  • wyświetleń: 13624

Po 22 latach zmiana sołtysa w Łące

Łąka ma nowego sołtysa. Na środowym zebraniu został nim wybrany Dariusz Grajcarek. Pokonał troje kontrkandydatów, wśród nich Annę Bratek, która obowiązki sołtysa pełniła przez 22 lata.

Dariusz Grajcarek, sołtys Łąki, Łąka
Dariusz Grajcarek - nowy sołtys Łąki · fot. (reb) / pless.pl


W głosowaniu na sołtysa Łąki wzięły udział 232 osoby, oddano 231 głosów ważnych. Dariusz Grajcarek uzyskał 95 głosów. Pozostali kandydaci: Joanna Sweryd - 71 głosów, Anna Bratek - 54 głosy, Józef Janyga - 11 głosów.

Mieszkańcy wybrali też nową Radę Sołecką. W jej skład weszli: Michał Ziebura (z liczbą 175 głosów), Jacek Bartecki (143 głosy), Tadeusz Zieleźnik (132), Beata Benek (124 głosy), Joanna Sweryd (115 głosów) i Marcin Kuś (113 głosów).

Nowy sołtys - Dariusz Grajcarek - ma 43 lata. Mieszka w Łące od 18 lat (jak mówi, tak naprawdę to całe życie, bo wcześniej mieszkał na Sznelowcu). Pracuje jako wychowawca w zakładzie poprawczym w Łące. Jest żonaty, ma troje dzieci. Dotąd nie działał w samorządzie.

zebranie, Łąka, 2015
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Łące - 25.02.2015 · fot. (reb) / pless.pl


Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się w Szkole Podstawowej nr 9 w Łące. Zakończyło się około godziny 20.00. Byli obecni burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i jego zastępczyni Barbara Sopot-Zembok. Zauważyliśmy kilku radnych miejskich (Krystiana Czypka, Akradiusza Gardiasza, Marka Szklorza, Kamila Widłoka, Martę Wojciechowską, Piotra Rabaszowskiego) oraz radnego powiatowego Damiana Cieszewskiego. Przyszło wielu mieszkańców Łąki.

Jak nam powiedziała zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok, zebranie w Łące miało jak dotąd najwyższą frekwencję wśród zebrań sołeckich i osiedlowych, które od 2 lutego odbyły się w gminie Pszczyna.

(reb) / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.