pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2015
  • wyświetleń: 3696

Wóz gaśniczy dla strażaków z Łąki

Dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze trafiły środę do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. Dzień później zawodowa straż przekazała do OSP w Łące Renault Midlum, natomiast Mercedes LF16 z Łąki zastąpił wysłużonego Żuka z jednostki OSP w Wiśle Wielkiej.

OSP Łąka otrzymała wóz ratowniczo-gaśniczy - 02.2015 · fot. UM Pszczyna


To efekt porozumienia "Porozumienie ws. ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej w gminie Pszczyna", które w ubiegłym roku burmistrz Dariusz Skrobol podpisał z Ireneuszem Smolarkiem, komendantem PSP w Pszczynie. Dokument określa warunki współpracy między gminą, a jednostką straży. Dzięki współpracy rozwiązano również kwestię szkoleń strażaków z OSP, ale przede wszystkim kwestię wymiany samochodów.

- Gmina Pszczyna współfinansuje zakup nowego wozu bojowego dla PSP, natomiast samochody sprawdzone i dotarte z wyposażenia zawodowej straży przekazane zostaną na rzecz ochotniczych jednostek z terenu gminy Pszczyna - powiedział w trakcie środowych uroczystości burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol

Co trzy lata gmina Pszczyna w 50 % dofinansowuje zakup nowego wozu bojowego dla Państwowej Straży Pożarnej, równocześnie otrzymując jeden z wozów będących na stanie PSP. Z założenia specjalistyczne wozy będą dotarte, dzięki czemu ochotnicy będą dysponowali sprzętem sprawdzonym w warunkach bojowych. W 2014 roku Powiatowa Państwowa Straż Pożarna przekazała średni samochód ratowniczo-gaśniczy z modułem proszkowym, a w 2016 ciężki samochód bojowy Renault Kerax.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.