pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2015
  • wyświetleń: 2060

Co dalej z kobiórskim GOS-em?

W lutym odbyło się posiedzenie połączonych Komisji Rady Gminy. Ideą spotkania zaproponowanego przez Wójta Gminy, była dyskusja nad wyznaczeniem celów i kierunków rozwoju Gminnego Ośrodka Sportu, który w roku 2016 obchodzić będzie 60 lat swojego istnienia.

W przyszłym roku GOS stanie przed wyzwaniami organizacyjnymi, które wymagają wyprzedzającego podjęcia ważnych decyzji. W przyszłym roku przypada 30. rocznica obecności na scenach muzycznych wybitnego bluesmana z Kobióra Adama Kulisza, który z tej okazji chce zorganizować jubileuszowy koncert bluesowy. Ponadto we wrześniu gmina Kobiór będzie organizatorem powiatowych dożynek. Planuje się również od 2016 roku przeniesienie na GOS czerwcowego koncertu "Reggae w stodole".

Po zapoznaniu się ze stanem technicznym oraz funkcjonowaniem GOS-u uczestnicy spotkania jednomyślnie stwierdzili potrzebę pilnego uruchomienia klubu młodzieżowego. Urząd Gminy został upoważniony do przeprowadzenia konkursu na wynajem tego obiektu z uwzględnieniem dotychczasowych doświadczeń. Nowe zasady funkcjonowania lokalu powinny umożliwić jego sprawne działanie w dłuższym czasie.

Wszyscy są przekonani, że lokal ten powinien wypełnić niszę na lokalnym rynku, jaką jest brak "klimatycznego" klubu o charakterze młodzieżowym. O czym mowa, doskonale wie lokalne pokolenie 50+.
Wójt Gminy rozważa możliwość powołania "Społecznej Rady Programowej do spraw Sportu i Kultury", której pierwszym zadaniem będzie zdiagnozowanie potrzeb i określenie kierunków rozwoju Gminnego Ośrodka Sportowego w Kobiórze.

- Zwracamy do mieszkańców, o wskazanie propozycji kandydatów do wspomnianej rady programowej. Oczekujemy również propozycji, uwag i pomysłów, które mogą sprawić, że Gminny Ośrodek Sportowy będzie miejscem wpisującym się w pełni w potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności - informują pracownicy Urzędu Gminy w Kobiórze.

BM / pless.pl
źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.