pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2015
  • wyświetleń: 3024

Wydano 80% kwoty na odśnieżanie

Chociaż zima surowa nie jest, to na odśnieżanie w sezonie 2014/2015 wydano już około 80% kwoty zaplanowanej przy pierwszym przetargu na zimowe utrzymanie dróg. Teraz gmina ogłasza kolejny przetarg na pełnienie tej usług.

- Zgodnie za statystykami zima w naszym kraju trwa od października do 15 kwietnia. Ponieważ w tej chwili wykorzystaliśmy zdecydowaną część kwoty z pierwszego przetargu, to dla bezpieczeństwa, gdyby załamała się pogoda, gdyby te prognozy, że idzie wiosna nie do końca się sprawdziły i spadł śnieg, musimy mieć zawartą umowę - objaśnia Katarzyna Huptys z wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Jak dodaje, przetarg wyłoni wykonawcę opcjonalnego, który zadania podejmie się dopiero wtedy, gdyby okazało się, że wcześniej określone w wyniku pierwszego przetargu środki na ten cel okazały się niewystarczające.

Pierwszy przetarg ogłoszono w październiku. Wygrała go firma Drogród z Ćwiklic, która zakres usług wyceniła na kwotę 459,889,10 zł brutto. Obecnie (stan na dzień 20 lutego) z tej kwoty pozostało około 90 tysięcy złotych.

- Za każdym razem kiedy rozpisujemy przetarg, to płatność dla firm jest za konkretnie wykonaną usługę. Nie płacimy za utrzymanie sprzętu w gotowości, ale za konkretnie wykonane usługi. Stąd zawarcie takiej umowy nie jest równoznaczne z wydatkowaniem środków. Robimy to na zapas, tak, aby być zabezpieczonym do połowy kwietnia - wyjaśnia sposób rozliczania Katarzyna Huptys i tłumaczy, że gmina ma obowiązek mieć umowę zawartą na cały okres zimowy oraz przygotowane odpowiednie środki.

Urząd Miejski na oferty w drugim przetargu czeka do 27 lutego. Wynik na odśnieżanie dróg poznamy zapewne na początku marca.

Uwaga! Mieszkańcy informacje o nieodśnieżonych drogach mogą zgłaszać w wydziale gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie (32 449-39-12, 32 449-39-13, 32 449-39-46) oraz w straży miejskiej (32 210-43-73, 32 210-28-50).

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.