pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2015
  • 17 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 7596

Targi Pracy i Aktywności Społecznej

Szeroka oferta firm oferujących zatrudnienie i instytucji pośredniczących w jego znalezieniu sprawia, że Powiatowe Targi Pracy co roku odwiedza więcej osób.

16 kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się III Targi Pracy i Aktywności Społecznej.

III Targi Pracy i Aktywności Społecznej - 16.04.2015 · fot. Powiat


Wśród kilkudziesięciu wystawców znaleźli się nie tylko lokalni pracodawcy, ale również agencje zatrudnienia, urzędy pracy, instytucje szkoleniowe, czy ośrodki pomocy społecznej. Nowością były stoiska szkół ponadgimnazjalnych, które prezentowały swoją ofertę edukacyjną oraz pokazy rzemiosła. Zainteresowane osoby mogły również wziąć udział w warsztatach dotyczących zakładania oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz w konsultacjach z doradcami zawodowymi, którzy pomogli zaplanować własną ścieżkę kariery zawodowej. Konsultacje prowadziły także instytucje wspierające rynek pracy, m.in. Państwowa Inspekcja Pracy czy Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ciągu kilku godzin halę POSiR-u odwiedziło ponad 500 osób. Część z nich właśnie podczas targów znalazło dla siebie pracę. - Targi są dedykowane wszystkim osobom zainteresowanym podjęciem pracy, ale też takim, które mają zatrudnienie, ale szukają lepszej oferty - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.

A było w czym wybierać - wachlarz ofert był bardzo szeroki. Pracę mogli znaleźć m.in. operatorzy, ślusarze, pracownicy produkcyjni, elektrycy, pracownicy pakowania, magazynierzy... - Były również oferty pracy dla kadry wysoko wykwalifikowanej, m.in. na stanowiska kierownicze - podkreśla Bernadeta Sojka-Jany.

Można było również wybierać z szerokiej oferty pracy za granicą - dla opiekunów osób starszych czy do pracy sezonowej. Pracodawcy oferowali również zatrudnienie osobom niepełnosprawnym.

- Cieszę się bardzo, że sygnały docierające do nas po dwóch poprzednich edycjach wskazują jednoznacznie, że targi są potrzebne. Część z odwiedzających na pewno znalazło tutaj swoją ofertę pracy. Dziękuję też tym wszystkim, którzy zechcieli się na targach zaprezentować, którzy współpracują z naszym Powiatowym Urzędem Pracy. Zapraszam do aktywnego poszukiwania pracy na naszym pszczyńskim rynku pracy, dobrym rynku pracy. Bo powiat pszczyński jest na przedostatnim miejscu jeśli chodzi o liczbę osób bezrobotnych w województwie śląskim - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Na 14 kwietnia liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie wyniosła 2597. To ok. 5,6%.

Patronat honorowy nad targami objęli: Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Starosta Pszczyński, Paweł Sadza.

new / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.