pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2015
  • wyświetleń: 5724

Porozumienie związków z JSW

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej parafowano w piątek projekt porozumienia między związkami zawodowymi a zarządem JSW i przesłano do akceptacji radzie nadzorczej - podała stacja TVN 24. Związkowcy podtrzymują żądanie dymisji prezesa Jarosława Zagórowskiego. Górnicy wracają do pracy.

Strony doszły do kompromisu w większości kwestii. Np. według protokołu od bieżącego roku czternasta pensja ma być w połowie uzależniona od sytuacji finansowej firmy. Czternastka za ubiegły rok ma zostać wypłacona w dwóch ratach. Inna kluczowa kwestia, czyli rozszerzenie tygodnia pracy z pięciu do sześciu dni - przy zachowaniu pięciodniowego tygodnia pracy każdego z górników, ma być jeszcze dopracowana.

Przypomnijmy, że do Jastrzębskiej Spółki Węglowej należą dwie kopalnie z naszego powiatu: Krupiński w Suszcu i Pniówek w Pawłowicach. Strajk w nich rozpoczął się 28 stycznia. Formą protestu było między blokowanie dróg wojewódzkich w naszym regionie.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.