pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 lutego 2015
  • 18 lutego 2015
  • wyświetleń: 6532

W skansenie będzie czynna karczma

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Już wkrótce w pszczyńskim skansenie otwarty zostanie budynek gastronomiczny. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wydzierżawienie lokalu znajdującego się w tym miejscu.

Dni Pszczyny 2014: Dzień Otwarty w Skansenie - 22.08.2014
Skansen w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl, Marta Urbańczyk


Projekt przebudowy skansenu, który za ponad trzy miliony złotych przeprowadzono w latach 2012/2014 zakładał rozbudowę istniejącej infrastruktury "Zagrody Wsi Pszczyńskiej", a także budowę czterech nowych obiektów. Jednym z założeń było uruchomienie karczmy, w której oprócz obsługi gości i zwiedzających będą odbywały się imprezy.

Obiekt został wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Aktualnie rozpoczyna się procedura wyłonienia przedsiębiorcy, który karczmę poprowadzi. Z pewnością taka informacja ucieszy turystów, którzy coraz chętniej odwiedzają skansen.

Nieruchomość zabudowana jest wolnostojącym, niepodpiwniczonym, parterowym z poddaszem użytkowym budynkiem gastronomicznym o powierzchni użytkowej 332,71 m kw. (powierzchnia całkowita wynosi 469,70 m kw.).

Dzierżawcę poznamy po 5 marca. Do tego dnia zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty w urzędzie.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj