pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2015
  • wyświetleń: 2283

"Ekomuzeum" dla dwóch gmin

Użytkownicy systemów iOS i Android mogą już korzystać z mobilnej aplikacji Ekomuzeum "Żabi Kraj", która ułatwia poznanie "żywego" dziedzictwa przyrodniczego, kulturalnego i historycznego Żabiego Kraju. Program swoim zasięgiem obejmuje także część powiatu pszczyńskiego: gminy Goczałkowice-Zdrój oraz Pawłowice.

Aplikacja mobilna Ekomuzeum „Żabi Kraj” · fot. www.ekomuzeumzabikraj.pl


Aplikacja mobilna Ekomuzeum "Żabi Kraj" nie tylko wprowadza użytkownika w specyfikę regionu, ale jest też bazą zawierającą mnóstwo informacji praktycznych. Znajdziemy tu listę obiektów podzielonych na kategorie (m.in. muzea, noclegi, kuchnia lokalna), najciekawsze trasy turystyczne (rowerowe oraz Nordic Walking), wydarzenia, a także mapy. Ciekawą opcją jest "Planer", dzięki której możemy wybierać i zaznaczać na mapie interesujące nas punkty.

Program wykorzystuje technologię GPS, pokazując pozycję użytkownika i lokalizację obiektów. Działa w trybie online i offline. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników systemu iOS oraz Android.

Ekomuzeum "Żabi Kraj" powstało przy wsparciu merytorycznym Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych. Aplikacja została utworzona w ramach współpracy Lokalnej Grupy Rybackiej "Żabi Kraj" ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia oraz Lokalną Grupą Rybacką "Dorzecze Soły i Wieprzówki" w ramach środka 4.2 Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

Szczegóły dotyczące Ekomuzem "Żabi Kraj", a także samą aplikację można znaleźć na stronie: www.ekomuzeumzabikraj.pl.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.