pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2015
  • wyświetleń: 4280

Ulica Karłowicza tematem komisji

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Rady Miejskiej w Pszczynie poruszono temat problemu mieszkańców ulicy Karłowicza. Urzędnicy jasno zaznaczyli, że gmina nadal dąży do przejęcia spornych gruntów, przez które przebiega droga.

radni, rada, komisja
Radni zaznajomili się z przebiegiem ulicy Karłowicza w Pszczynie · fot. pless.pl


W obradach Komisji Gospodarki uczestniczyli naczelnicy wydziałów Geodezji i Gospodarki Gruntami oraz Gospodarki Komunalnej. W sali sesyjnej był również obecny przedstawiciel mieszkańców ulicy Karłowicza.

Naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami w szczegółowy sposób opisał zawiłą sytuację prawną wokół ulicy Karłowicza. Okazuje się, że gmina ciągle ubiega się o stwierdzenie nabycia własności prywatnych gruntów, przez które przebiega droga.

- Wojewoda odmówił stwierdzenia własności, argumentując, że gmina nie wykazała w sposób dostateczny władania nieruchomością. W 2012 roku gmina złożyła odwołanie od tej decyzji i od tego czasu sprawa czeka na załatwienie w Ministerstwie Infrastruktury - mówił naczelnik Zbigniew Zywert.

Radna Marcelina Leki jest za tym, żeby gmina wywłaszczyła sporne grunty. - Jeśli miasto ma plan zagospodarowania przestrzennego i w tym planie droga jest ujęta w całości, to jest podstawa prawna do wywłaszczenia tej drogi - mówiła radna.

Obecny na obradach Komisji Gospodarki zastępca burmistrza oznajmił, że niebawem zostanie podjęta próba mediacji z właścicielami działek, przez które przebiega droga. - Po prostu zaproponujemy, czy nie chcieliby nam tych działek sprzedać. Będziemy próbowali ten problem rozwiązać - zakończył Grzegorz Wanot.

Przypominamy, że w listopadzie 2014 roku nowa właścicielka działki, przez którą przebiega fragment ulicy Jana Karłowicza, założyła na całej szerokości drogi bramę. Właścicielka posesji twierdzi, że zrobiła to zgodnie z prawem. Po raz kolejny w tej sprawie protestuje część mieszkańców ulicy Karłowicza, którzy muszą nadrabiać około 1,5 kilometra do ulicy Staromiejskiej.

Szczegóły w reportażu pt. "Prawo do drogi".

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.