pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2015
  • 11 lutego 2015
  • wyświetleń: 3458

Przystanki w śniegu lub w błocie

Mieszkańcy wsiadają i wysiadają z busów lokalnych przewoźników często na prowizorycznych przystankach, oznaczonych wyłącznie znakiem, ale bez jakiejkolwiek zatoki a nawet chodnika. Temat ten został poruszony przez jednego z radnych na ostatniej sesji rady powiatu.

Przystanek,Zdrojowa,bus,autobus,Odnowa
Przystanek autobusowy przy ulicy Zdrojowej w kierunku Goczałkowic - 10.02.2015 · fot. pless.pl


Radny Waldemar Januszewski poruszył temat lokalizacji i stanu miejsc wykorzystywanych na przystanki do wysiadania i wsiadania pasażerów korzystających z komunikacji obsługiwanej przez prywatnych przewoźników.

- Mieszkańcy korzystający z komunikacji zbiorowej obsługiwanej przez mikrobusy narażeni są w wielu sytuacjach na urazy kontuzje czy wypadki - mówił rady Prawa i Sprawiedliwości. - W miejscowości Poręba osoby jadące z Pszczyny wysiadają na pobocze często wprost do błota lub kałuży, a zimą wręcz czasem jest to niemożliwe z powodu zalegających zasp śniegu odgarniętych przez pługi - wyjaśniał Waldemar Januszewski.

Jak dodał, podobna sytuacja jest na ulicy Zdrojowej w okolicy Zakładu "Odnowa", w kierunku Goczałkowic-Zdroju, gdzie pasażerowie wysiadają prosto do rowu przydrożnego, a podczas oczekiwania na busa są narażeni na ochlapanie woda zalegającą na jezdni podczas opadów deszczu lub śniegu.

Radny opisał także sytuację z Brzeźć. - Przystanek został zlokalizowany na niebezpiecznym zakręcie drogi nr 933 połączonym ze skrzyżowaniem. W odległości około 50 m od tej lokalizacji znajduje się zatoka z wiatą przystankowa, gdzie można bezpiecznie wsiadać i wysiadać - tłumaczył.

Waldemar Januszewski zawnioskował o podjęcie natychmiastowych działań przez samorządy, aby osoby korzystające z transportu zbiorowego czuły się bezpieczne na wszystkich rodzajach dróg czy to wojewódzkich, powiatowych lub gminnych.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.