pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2005
  • wyświetleń: 1397

Pierwsi lokatorzy - trwa zasiedlanie budynku przy

Zakończyła się budowa pierwszego z trzech wielorodzinnych budynków socjalnych przy ulicy Dobrawy. W tej chwili trwa zasiedlanie budynku. Mieszkania znalazły w nim rodziny, które starały się o przydział lokalu socjalnego ze względu na trudną sytuację materialną i rodzinną. Za 1m2 zapłacą około 60 gr czynszu.

Do użytku oddano osiem mieszkań: sześć (25m2) składających się z pokoju z aneksem kuchennym, łazienki i wiatrołapu i dwa (50m2) dla rodzin wielodzietnych powiększone o dodatkowy pokój. Z myślą o niepełnosprawnych powstały podjazdy dla wózków.

Mieszkania wykonano w przyzwoitym standardzie, na ścianach są płytki, a na podłodze wykładziny. Ogrzewa je piec węglowy transportowy z wężownicą grzewczą dla ciepłej wody.
Budynek powstał ze środków własnych gminy. Koszt budowy wyniósł około 425 tys. zł.

W najbliższych miesiącach tuż obok powstanie budynek bliźniaczy, a w przyszłym roku następny. Pierwszy z nich sfinansuje jeszcze gmina, natomiast są duże szanse na to, że na budowę drugiego pieniądze wyłoży ministerstwo infrastruktury.

Więcej czytaj w Głosie Pszczyńskim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.