pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2015
  • 18 stycznia 2015
  • wyświetleń: 4256

Poezja i muzyka na nowy rok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W piątek 16 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13". Tym razem w programie znalazły się teksty, które miały zachęcić do zastanowienia się nad planami i nowymi wyborami na cały nowy rok, gdyż wieczór został zatytułowany "Na początek".

Poezja i muzyka na nowy rok - 16.01.2015 · fot. Renata Zborowska


Staraliśmy się rozwinąć myśl, którą jakiś czas temu wyraził aktor Michael Landon: "Zaraz na początku życia ktoś powinien nam, powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, zrób to od razu, teraz!Dni, które przyjdą, są policzone"Były więc teksty o planach, nadziei, marzeniach, fortunie, poszukiwaniach i oczywiście o miłości. Wiersze Adama Asnyka, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa i Jonasza Kofty recytowali: Elżbieta Jasińska, Michał Pudełko, Grzegorz Szwedka I Renata Zborowska. Oprawę muzyczną stanowiły piękne polskie piosenki w wykonaniu Agatki Szwedki, Magdy Kawki, Grzegorza Wuwera (z synem Tomkiem na gitarze), Kuby Pieczki, Grzegorza Szwedki i Renaty Zborowskiej oraz zespołu wokalnego Vocal Senior UTW pod kierunkiem pani Jadwigi Masny.

Dziękujemy serdecznie naszym kochanym gościom, którzy chcą razem z wykonawcami delektować się pięknem polskiego słowa. Na pożegnanie jak zwykle wszyscy obecni otrzymali "na drogę" złotą myśl, która chyba najlepiej oddała wymowę piątkowego spotkania.
"Życie jest serią początków, nie łańcuchem zakończeń - dlatego jest takie piękne". (Mian Mian)

Już dziś zapraszamy na spotkanie 13 lutego, na którym zaprezentujemy teksty o miłości, przyjaźni, potrzebie bliskości z drugim człowiekiem.

Dziękujemy i zapraszamy na wieczór walentynkowy.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj