pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2014
  • 31 grudnia 2014
  • wyświetleń: 10653

Patrycja Gorzko Mistrzynią Polski!

Początkiem grudnia do walki o Mistrzostwo Polski Oriental Rules w Poniechówku stanęło 65 zawodników. Wśród nich znalazła się także mieszkająca w Pawłowicach Patrycja Gorzko, która pokonała rywalki i została Mistrzynią Polski.

Reklama

Patrycja Gorzko wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Oriental Rules w kategorii wagowej do 51 kg pod okiem trenera Kamila Wójcika z klubu Octagon Team Żory. W półfinale mieszkanka Pawłowic zmierzyła się z Hanną Gujwan, doświadczoną zawodniczką, która jest wicemistrzynią świata w K-1.W walce finałowej Patrycja stanęła oko w oko z wicemistrzynią Europy MuayThai Natalią Leciejewską. I to właśnie dzięki tej walce "nasza dziewczyna" zdobyła tytuł. Warto dodać, że do tej pory w swojej karierze mieszkanka Pawłowic przegrała tylko jedną walkę i to z powodu kontuzji.

Patrycja jest bardzo sumienna i ambitna, jednak warunki finansowe nie pozwalają jej się w pełni realizować. - Miałam szansę wzięcia udziału w Mistrzostwach Europy, jednak brak funduszy nie pozwolił mi na to. Teraz mam możliwość wyjazdu do Tajlandii na Mistrzostwa Świata MuayThai, które odbędą się w marcu 2015 roku, jednak wiąże się to z kosztami. Jeżeli uda mi się znaleźć sponsora, zrobię wszystko, aby również stamtąd przywieźć złoto - informuje Patrycja Gorzko.

- Chciałabym w szczególności podziękować Gminie Pawłowice za prezent w postaci spodenek, firmie LSB za bokserkę, w której walczyłam oraz Fitnesshop za suplementy. Ogromne podziękowania należą się mojemu trenerowi Kamilowi Wójcikowi. Bez jego cennych wskazówek, czasu i poświęcenia nie udało by mi się tego osiągnąć. Chciałam również podziękować kolegom z klubu za cudowną atmosferę, wsparcie i doping podczas Mistrzostw. Dziękuję także byłemu trenerowi kadry Polski, Rafałowi Ślusarzowi za pomoc w narożniku. Jednak największe podziękowania należą się mojej rodzinie, która pomaga mi w codziennym życiu i jest dla mnie najważniejsza - mówi nowa Mistrzyni Polski.

Patrycja Gorzko


Patrycja Gorzko - urodzona 12 stycznia 1986 roku w Mikołowie. Wychowywała się i uczyła w Jastrzębiu-Zdrój. Od 2011 roku mieszka w gminie Pawłowice. Obecnie pracuje w Publicznym Przedszkolu w Warszowicach jako pomoc nauczyciela. Jest sportowcem, instruktorem nowoczesnej gimnastyki fitness, instruktorem aeroboxu, instruktorem lekkoatletyki.

W wieku wczesnoszkolnym Patrycja rozpoczęła treningi piłki ręcznej w klubie Pogoń Żory. W 2001 roku wraz z drużyną zdobyła Wicemistrzostwo Polski i w 2002 roku Mistrzostwo Polski pod opieką trenera Mariusza Śniegonia. Wypracowana na treningach sprawność i kondycja ułatwiła także zdobycie tytułu najlepszego sportowca szkoły im.Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Od 2010 roku Patrycja Gorzko prowadzi zajęcia rekreacyjne nowoczesnej gimnastyki fitness dla kobiet w Jastrzębiu Borynia, promując zdrowy tryb życia.

W 2013 roku zdecydowała poświęcić się nowej dyscyplinie sportowej - MuayThai oraz Kickboxing. Jako pierwsza startująca kobieta w klubie Octagon Team Żory wygrała walkę w Łodzi na Samui Cup z tegoroczną Mistrzynią Europy Magdaleną Mróz. W tym roku udało się jej również zdobyć Wicemistrzostwo Polski MuayThai w Świebodzicach w kategorii wagowej do 54kg pod okiem trenera Kamila Wójcika. Patrycja wygrała także walki na Eurolidze w Słowacji oraz na lidze Kickboxingu w Krakowie.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.