pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2768

Zakończył się remont ul. Kosów

W Studzienicach zakończył się remont odcinka ulicy Kosów. - Będziemy starać się o pozyskanie środków na remont pozostałej części tej ulicy - zapowiada starosta pszczyński Paweł Sadza.

Prace remontowe były prowadzone na odcinku od skrzyżowania z DK 1 (bez 60-metrowego odcinka przy samym skrzyżowaniu) do tzw. rurociągu. W ramach modernizacji wykonano: remont nawierzchni jezdni wraz z miejscową wymianą podbudowy i remontem odwodnienia drogi, remont przepustu, remont nawierzchni chodnika oraz oczyszczenie rowów wraz z remontem przepustów pod zjazdami i skrzyżowaniami.

Ulica Kosów po remoncie - 22.12.2014 · fot. Powiat


- Udało się zakończyć kolejny duży, bo wart ponad 1,5 mln zł remont drogi powiatowej. To inwestycja, która pozwoli mieszkańcom szybko zapomnieć o skutkach ulewnych deszczy z 2013 roku. Chciałbym bardzo, żeby jak najszybciej została wyremontowana druga część ulicy Kosów, jednak uzależniam to od pozyskania środków zewnętrznych. Będziemy chcieli pozyskać kolejne środki na usuwanie skutków powodzi - zapowiada starosta pszczyński Paweł Sadza.

Wartość robót remontu pierwszego odcinka ulicy Kosów to 1.558.793,59 zł. Ponad 400 tys. zł pochodzi z budżetu Powiatu Pszczyńskiego. Pozostała część to promesa na usuwanie skutków powodzi z 2013 roku przyznana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.