pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 grudnia 2014
  • 2 stycznia 2015
  • wyświetleń: 10079

Ile będzie zarabiał starosta?

Radni powiatowi uchwalili wysokość wynagrodzenia starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy. Jest ona taka sama jak w poprzedniej kadencji i taka sama jak wynagrodzenie burmistrza Pszczyny.

W czasie najbliższej kadencji Paweł Sadza będzie otrzymywał za swoją pracę miesięcznie 11340 zł brutto. Na pensję składają się: wynagrodzenie zasadnicze - 6000 zł, dodatek funkcyjny - 2100 zł oraz dodatek specjalny - 3240 zł.

Dariusz Skrobol, Paweł Sadza
Dariusz Skrobol i Paweł Sadza podczas I sesji Rady Miejskiej w Pszczynie. Obydwaj będą zarabiać maksymalną, przewidzianą prawem kwotę. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Ponadto, podobnie jak burmistrz Dariusz Skrobol, Paweł Sadza dostanie dodatek za wieloletnią pracę. W przypadku starosty będzie to 660 złotych (11% wynagrodzenia zasadniczego, który co roku, z dniem 1 kwietnia, będzie wzrastał o 1%).

Tym samym zarówno starosta jak i burmistrz otrzymają maksymalne wynagrodzenie przewidziane w rozporządzeniu rady ministrów. Dla gminy od 15 do 100 tysięcy mieszkańców oraz dla powiatu od 60 do 120 tysięcy mieszkańców kwota ta powinna zamykać się w przedziale od 4500 do 6000 złotych. Również dodatek funkcyjny w przypadku obydwu samorządowców jest na maksymalnym poziomie.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.