pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3481

Śląskie najbardziej atrakcyjne

Województwo śląskie nadal jest najbardziej atrakcyjnym dla inwestorów regionem w Polsce - wynika z jubileuszowego X raportu "Atrakcyjności inwestycyjnej województw i podregionów Polski".

Śląskie po raz kolejny zajęło pierwsze miejsce w raporcie "Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski 2014 r." opracowanym przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

Atrakcyjność inwestycyjną, rozumianą jako zdolność skłonienia do inwestycji, oceniano w siedmiu kategoriach. Zaliczono do nich: dostępność transportową, koszty pracy, wielkość i jakość zasobów pracy, chłonność rynku zbytu, poziom rozwoju infrastruktury gospodarczej i społecznej, poziom rozwoju gospodarczego, poziom bezpieczeństwa powszechnego.Głównymi atutami śląskiego okazały się zasoby pracy oraz infrastruktura społeczna. Autorzy raportu wysoko ocenili między innymi dużą liczbę osób pracujących i poszukujących pracy, silnie rozwinięte szkolnictwo wyższe, intensywną działalność kulturalną, rozwiniętą sieć hotelową i gastronomiczną.

Wysoko zostały ocenione także regionalny rynek zbytu i infrastruktura gospodarcza. Wart podkreślenia jest także fakt, iż wszystkie podregiony województwa śląskiego: katowicki (do którego należy nasz powiat), rybnicki, bielski i częstochowski otrzymały najwyższe noty atrakcyjności inwestycyjnej w swojej kategorii i znalazły się w pierwszej 10 najlepszych podregionów w kraju.

new / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.