pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 grudnia 2014
  • wyświetleń: 4208

Policjanci obserwowali pieszych

Ruchome stanowisko dowodzenia było wsparciem dla pszczyńskich mundurowych w ramach ostatnich działań "Pieszy". Z wyposażonego w łączność i sprzęt rejestrujący obraz pojazdu przekazywane były informacje o niesfornych pieszych. Dane trafiały do rozstawionych w pobliżu patroli, gdzie następnie trafiały osoby, które dopuściły się wykroczeń drogowych.

RSD- to prawie komfortowe biuro, z którego można niezależnie dowodzić policyjnymi siłami. Pomieszczenie z fotelami dla trzech osób wyposażone jest m.in. w laptopy, telefony, dyktafony, nawigację GPS, czy monitory LCD. Cały samochód przy tym "naszpikowany" jest kamerami o dużej rozdzielczości i antenami. Nagrywany obraz jest tak dokładny, że widać najmniejsze detale.

Policja, policjant, monitoring, kamery
Ruchome stanowisko dowodzenia było do dyspozycji pszczyńskich policjantów. · fot. KPP Pszczyna


Jego załoga, pozostając w środku pojazdu, może dyskretnie przyglądać się poczynaniom osób znajdujących się nawet kilkaset metrów dalej. Ten samochód jest bardzo skutecznym narzędziem walki z pieszymi i kierowcami łamiącymi przepisy drogowe. Policjanci reagowali w sumie 16 razy. W najbliższym czasie, zapowiadają kolejne tego typu kontrole.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.