pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 grudnia 2014
  • wyświetleń: 7088

Trzy wypadki, trzy osoby w szpitalu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Czwartek na pszczyńskich drogach nie należał do najszczęśliwszych. W sumie mundurowi wyjeżdżali 3 razy do wypadków drogowych. Bilans to 3 osoby w szpitalu: kierowca, rowerzysta i pieszy, oraz 4 uszkodzone samochody.

Po godzinie 10.00 28-letni kierowca Forda Mondeo potrącił na przejściu dla pieszych 56- letniego mieszkańca Rybnika. Mężczyzna przechodził przez drogę na ul. Zjednoczenia w Pawłowicach. Nie wiadomo, dlaczego kierowca nie zauważył przechodnia, który wszedł na pasy z jego prawej strony. Tłumaczył, że pieszy wszedł wprost przed maskę jego samochodu. Obydwaj panowie byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

policja, radiowóz, policjant, wypadek
Policjanci przed świętami apelują o szczególnie ostrożną jazdę. · fot. KPP Pszczyna


Do kolejnego wypadku doszło przed 15.00. Na DK-1 zderzyły się 2 samochody. Z ustaleń mundurowych wynikało, że 24- letni kierowca Peugeota (mieszkaniec Kępiny) jechał w kierunku Katowic lewym pasem trasy. Najprawdopodobniej za sprawą nadmiernej prędkości najechał na tył, jadącego przed nim, Forda Mondeo. Fordem kierował 65-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju. To on, z obrażeniami kręgosłupa, został przewieziony do szpitala. W tym przypadku również uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ostatni wypadek miał miejsce na osiedlu Piastów. Około 16.30 na ul. Kazimierza Wielkiego w Pszczynie doszło do potrącenia rowerzystki. 26-letni pszczynianin, kierując Mazdą, uderzył w prawidłowo jadącą 56-letnią rowerzystkę. Z ustaleń wynikało, że kierowca wyjeżdżał z ul. Łokietka, która jest drogą podporządkowaną. On i rowerzystka byli trzeźwi w momencie wypadku. Kobieta z wewnętrznymi obrażeniami ciała trafiła pod opiekę lekarzy.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj