pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2265

Strażacy apelują o ostrożność

W ciągu ostatnich dni, jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu pszczyńskiego, kilka razy brały udział w gaszeniu pożarów traw. Komenda Powiatowa Straży Pożarnej apeluje, by nie wypalać roślinności.

Straż Pożarna apeluje o rozsądek i zachowanie ostrożności w posługiwaniu się otwartym ogniem, zwłaszcza podczas przebywania na terenach leśnych.

- Za większość pożarów odpowiadają ludzie, których nieostrożność lub celowe działanie, prowadzi do powstania pożarów zagrażających ludziom oraz środowisku naturalnemu - wyjaśniają strażacy.

Poza niewątpliwymi stratami w środowisku naturalnym każda interwencja to poważny wydatek finansowy który ponosi całe społeczeństwo. Ponadto strażacy zaangażowani w akcję gaszenia pożarów lasów, traw, łąk i nieużytków, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia i mienia ludzkiego w innym miejscu. Może się zdarzyć, że przez lekkomyślność ludzi nie dojadą z pomocą na czas tam, gdzie będą naprawdę niezbędni.

BM / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.