pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1406

Deutsch-Wagen-Tour w PG 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pszczynie" podaj

Od pięciu lat polskie drogi przemierzają szczególne samochody, na które nie sposób nie zwrócić uwagi. Każdy z nich jest wyposażony w nowoczesne materiały dydaktyczne, które są wykorzystywane podczas godzinnych warsztatów językowych organizowanych w szkołach.

Udział w takich zajęciach sprawia, że uczniowie przekonują się, że nauka może jednocześnie być ciekawa i efektywna. Zwłaszcza nauka języka niemieckiego, który wśród młodych ludzi nie zawsze cieszy się wielką popularnością.

Kolorowe samochody docierają do szkół w całym kraju, a 14 listopada jeden z nich zatrzymał się przy Gimnazjum Nr 2 w Pszczynie. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w nietypowych lekcjach, podczas których poznawali język niemiecki z zupełnie innej strony. Głównym celem projektu "Deutsch-Wagen-Tour", bo o nim mowa, jest motywowanie uczniów do nauki poprzez gry, zabawy, quizy i konkursy. Nawet pierwszoklasiści, którzy niemieckiego zaczęli uczyć się dopiero we wrześniu, potrafili wykorzystać podstawowe wyrażenia z lekcji do warsztatowych ćwiczeń. Drugą grupą uczestników byli uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy już bardzo dobrze sobie radzą z komunikacją w języku niemieckim.

Deutsch-Wagen-Tour w PG 2 - 14.11.2014 · fot. PG 2


Dzięki pani Beacie Hadasz z Goethe Institut w Krakowie, która przyjechała "Deutschwagenem" i poprowadziła zajęcia w naszej szkole, uczniowie zobaczyli, że język naszych zachodnich sąsiadów nie jest taki straszny, jak o nim mówią.

Znajomość języków obcych otwiera dziś wiele drzwi, o tym nie trzeba już nikogo przekonywać. Ale że nauka, często trudnych zagadnień gramatycznych, końcówek i rodzajników może być przyjemna, już tak. Dlatego zajęcia "Deutsch-Wagen-Tour" robią na uczniach tak wielkie wrażenie - pokazują, jak dużą satysfakcję daje możliwość posługiwania się językiem (nawet jeśli nie jest to język angielski), ale też "przemycają" nowe słownictwo i zwroty, w atrakcyjny i skuteczny sposób.

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pszczynie" podaj