pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2014
  • 30 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3594

Nowa śluza wałowa przy Rontoku

W Goczałkowicach-Zdroju powstanie nowa śluza wałowa w lewym wale Małej Wisły. Ma ona zostać wybudowana najpóźniej do 30 października.

Do przetargu ogłoszonego przez Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych przystąpiło 7 firm, z czego 6 firm spełniało wymagania zamawiającego. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Budownictwo Wodno-Inżynieryjne i Drogowe Sp. z o.o. z Pszczyny i to ona została wybrana wykonawcą zadania.

W pierwszej kolejności budowlańcy wybudują grodzę tymczasową, w osłonie której będą prowadzone właściwe prace budowlane. Następnie rozebrany zostanie fragment wału, a w nim powstanie przewód śluzy wałowej 2xø1200 mm.

Staw Rontok
Staw Rontok w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałowice-Zdrój


Od strony stawu Rontok wybudowana zostanie część dolotowa do śluzy, natomiast od strony rzeki - część wylotowa. W ciągu dalszych prac odbudowany zostanie korpus wału. Przedsięwzięcie zakończą budowa schodów komunikacyjnych (dla celów serwisowo-konserwacyjnych) i wycinka drzew i krzewów.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.