pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3800

Będą pieniądze na remonty dróg

Wojewoda śląski zatwierdził ostateczną listę rankingową wniosków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na rok 2015. Na liście znalazły się inwestycje dotyczące dróg w Jarząbkowicach i Golasowiach, Gilowicach i Woli oraz Radostowicach.

Na ostatecznej liście rankingowej wniosków dotyczących tzw. "Schetynówek" znalazły się trzy dotyczące dróg w powiecie pszczyńskim. W gminie Pawłowice przebudowane zostaną ulice Zawadzkiego, Wiejska i Kasztanowa w Jarząbkowicach i Golasowicach. Remont obejmie wykonanie nowej nawierzchni jezdni i odtworzenie rowów przydrożnych. Na ul. Golasowickiej kompletnie przebudowana zostanie konstrukcja jezdni i chodników oraz powstanie kanalizacja sanitarna. Łącznie remont przejdzie 1,4 km dróg, a szacunkowy koszt inwestycji to ok. 4 mln zł, z czego 2 mln zł będą pochodzić z budżetu państwa, a 1 mln zł dołoży gmina Pawłowice.

W Gilowicach i Woli przebudowane zostaną ulice Górnośląska i Pszczyńska. Kompleksowy remont czeka konstrukcję jezdni i chodniki. W brakujących miejscach powstaną także nowe chodniki, kanalizacja oraz zatoki autobusowe. Projekt zakłada także wykonanie bezpiecznego przejścia dla rowerzystów na skrzyżowaniu ścieżki rowerowej z drogą powiatową (zostanie tam zamontowane pulsacyjne oświetlenie ostrzegawcze, które będzie zainstalowane także na przejściu dla pieszych przy szkole). Koszt inwestycji planowany jest na ok. 5,5 mln zł, z czego 2,55 mln zł pochodzić będzie z budżetu państwa, 0,5 mln zł ze środków gminy Miedźna oraz budżetu powiatu pszczyńskiego - 2,05 mln zł.

Trzecie zadanie realizowane będzie w gminie Suszec, a dotyczyć będzie przebudowy fragmentu ul. Dworcowej w Radostowicach na odcinku od skrzyżowania z ul. Bartniczą do cieku Dokawa. W jego ramach przebudowane zostanie ponad 320 mb drogi powiatowej wraz z chodnikiem, krawężnikami oraz około 350 mb dróg gminnych. Wartość robót wyniesie blisko 1,5 mln zł, na które składają się środki budżetu państwa - 745 tys. zł, gminy Suszec - 440 tys. zł oraz powiatu pszczyńskiego - 300 tys. zł.

- W najbliższych latach na pewno nie zwolnimy tempa, jeśli chodzi o realizację inwestycji drogowych. Chciałbym zapewnić, że Powiat Pszczyński w dalszym ciągu będzie pozyskiwał środki zewnętrzne i to nie tylko dla inwestycji zwiększających bezpieczeństwo drogowe - mówi Paweł Sadza, starosta pszczyński.

new, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.