pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3511

Opłatek w Krzyżowicach

Mieszkańcy Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Krzyżowicach, członkowie ich rodzin, personel placówki i zaproszeni goście spotkali się w czwartek, 11 grudnia, przy wspólnym stole i przełamali się opłatkiem.

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Krzyżowicach to placówka Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego bł. Jana Pawła II w Katowicach przeznaczona dla osób dorosłych, chorych z rozpoznaniem choroby przewlekłej, wymagających całodobowych świadczeń pielęgnacyjnych.

Spotkanie opłatkowe w Krzyżowicach - 11.12.2014 · fot. UG Pawłowice


Przebywają tu 24 takie osoby z terenu całego województwa, również mieszkańcy naszej gminy. Zakład w Krzyżowicach funkcjonuje od 9 lat i stał się integralną częścią sołectwa, dlatego o oprawę muzyczną przedświątecznego spotkania zadbał zespół "Harmonia", a mszę, której przewodniczył ks. Zdzisław Tomziński - dyrektor ośrodka w Katowicach, odprawili również ks. Krzysztof Kępka - proboszcz tutejszej parafii i emerytowany proboszcz ks. dr Jan Grzegorzek.

Większość chorych, ze względu na poważny stan zdrowia, nie mogła aktywnie uczestniczyć w spotkaniu, ale szeroko otwarte drzwi do pokojów, członkowie rodzin i pielęgniarki z opłatkami w rękach zanieśli świąteczną atmosferę do każdego z nich. Życzenia dla wszystkich obecnych złożył ks. Zdzisław Tomziński i wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.