pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1390

Profilaktyczne działania policji

Teatrzyk profilaktyczny, liczne pogadanki w szkołach i przedszkolach, projekty "Młodzież- Seniorom" i "Młodzież- Dzieciom", spotkania z dzielnicowymi, konkursy o bezpieczeństwie dla najmłodszych, spotkania profilaktyczne z dziećmi podczas rekolekcji, a także coroczny festyn organizowany przez służby mundurowe i ratunkowe z okazji Dnia Dziecka - to tylko niektóre działania pszczyńskich mundurowych skierowane do najmłodszych mieszkańców powiatu.

Myśląc o bezpieczeństwie, pszczyńska policja nie zapomniała również o seniorach. Działania poprzedzono debatą, w trakcie której, w ramach projektu "Młodzież- Seniorom", wypracowano pierwsze propozycje działań i sposoby dotarcia do osób starszych. "Pod lupę" wzięto ich bezpieczeństwo na drodze. Tu, pierwsze realizacje dotyczyły widoczności pieszych i rowerzystów. Policjanci, wspólnie z młodzieżą z klas mundurowych, wyposażali seniorów w elementy odblaskowe.Z początkiem stycznia zaplanowano warsztaty, podczas których ratownicy medyczni, strażacy i stróże prawa, przybliżą seniorom najczęstsze zagrożenia, z którymi mogą się zetknąć w życiu codziennym. Ten program działań, nad którymi pieczę sprawują pszczyńscy policjanci, a w realizację którego, czynnie włączyli się licealiści klas mundurowych, powstał w tym roku.

Znacznie starszym projektem jest projekt zatytułowany " Młodzież- Dzieciom". Od trzech lat starsi uczniowie wraz z policjantami odwiedzają maluchy w szkołach i przedszkolach. Ich oferta to pluszowy teatrzyk profilaktyczny. Przy pomocy pacynek, kolorowych rekwizytów i rymowanek młodzież stara się dotrzeć do wyobraźni dzieci i uzmysłowić im czyhające na nich niebezpieczeństwa. Całość, komentują fachowcy z drogówki lub dzielnicowi.

Inne działania pszczyńskich stróżów prawa to spotkania w szkołach z dziećmi, pogadanki o bezpieczeństwie, udział w konkursach z zakresu ruchu drogowego, wizyty podczas festynów rodzinnych i współudział w różnego rodzaju przedsięwzięciach, w tym w "Dniu Dziecka z mundurem".

- Za każdym razem, w realizację profilaktyki w powiecie, włączają się pracownicy pszczyńskiego starostwa i urzędu miejskiego, a także pedagodzy i wychowawcy. To ich zaangażowanie i pomoc często okazują się bezcenne. Pragniemy podziękować Wszystkim, którzy przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie i życzyć sobie podobnej, równie owocnej, współpracy w następnym roku - komentują mundurowi.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.