pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2819

Zaprzysiężenie wójta Pawłowic

Na sesji Rady Gminy Pawłowice 8 grudnia nowo wybrany wójt gminy Franciszek Dziendziel złożył ślubowanie i przedstawił najważniejsze zadania, na jakich skupi się podczas kadencji 2014-2018.

Drugą sesję nowej kadencji poprowadził Aleksander Szymura - przewodniczący Rady Gminy Pawłowice. Zaprzysiężenie Franciszka Dziendziela - wójta Pawłowic odbyło się w obecności gminnego pocztu sztandarowego. Zaświadczenie o wyborze na wójta wręczyła mu Małgorzata Drozdziok - przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej. Po ślubowaniu przewodniczący rady wręczył nowemu wójtowi łańcuch jako insygnium władzy, a Franciszek Dziendziel ucałował sztandar.

Zaprzysiężenie wójta Pawłowic - 08.12.2014 · fot. UG Pawłowice


W swoim wystąpieniu mówił, że jako wójt chce kontynuować działania w atmosferze zgody i współpracy. Podkreślił też, że gmina wiele już osiągnęła, a do nowych zadań zaliczył m. in. dalszy rozwój oświaty - w tym utworzenie szkoły zawodowej i szkoły specjalnej, rozwój infrastruktury i poszerzanie oferty komunikacyjnej, budowę kolejnych ścieżek rowerowych, uruchomienie nowej stacji uzdatniana wody i rozprowadzenie jej do mieszkańców oraz rozszerzenie terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Odniósł się również do sprawy związanej ze zwrotem podatku od wyrobisk górniczych, przekonując, że choć problem jest poważny, w porozumieniu z przedsiębiorcą górniczym uda się go rozwiązać w taki sposób, aby gminne finanse nadal gwarantowały zrównoważony rozwój. Wójt nadmienił, że ostatnią z dużych inwestycji kubaturowych jest Centrum Kultury, natomiast planowana budowa tężni czy odbudowy pałacu Reitzensteinów będzie możliwa, o ile gminie uda się pozyskać zewnętrzne dofinansowania. Z kwiatami, gratulacjami i życzeniami dla nowego wójta przybyli przedstawiciele gminnych jednostek i firm. Powiat Pszczyński reprezentował Grzegorz Nogły - członek zarządu i mieszkaniec gminy Pawłowice.

W drugiej części sesji radni przegłosowali uchwałę dotyczącą wysokości wynagrodzenia wójta, które pozostanie na dotychczasowym poziomie oraz uchwalili skład komisji rady gminy.

W Komisji Rewizyjnej pracować będą: Andrzej Tyszko - przewodniczący, Jerzy Cepiel- wiceprzewodniczący, Piotr Drobek, Genowefa Klimosz, Bogusława Pietrek. W Komisji Gospodarki i Mienia Komunalnego: Barbara Serówka - przewodnicząca, Alojzy Krosny - wiceprzewodniczący, Jerzy Cepiel, Genowefa Klimosz, Bogusława Pietrek, Aureliusz Pisarek, Andrzej Szaweł, Krzysztof Tekla, natomiast w Komisji Działalności Społecznej: Zbigniew Dusza - przewodniczący, Piotr Drobek - wiceprzewodniczący, Damian Herman, Helena Matera, Marek Sciskoł, Aleksander Szymura, Andrzej Tyszko. Podczas sesji ślubowanie złożył również radny Damian Herman.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.