pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3208

Jankowice: bezpieczniej na DW-931

Drogi przez las bywają malownicze, lecz także niebezpieczne dla kierowców. Są bowiem wąskie, nieoświetlone, a rosnące wzdłuż drzewa uniemożliwiają zjechanie na pobocze. Ostatnio, w powiecie pszczyńskim, na wniosek fachowców z drogówki, rozwiązano tego typu problem na DW-931 w Jankowicach.

Kilka dni temu, na opisywanym odcinku drogi, miał miejsce wypadek śmiertelny. Kierowca uderzył w przydrożne drzewo. Zginął na miejscu. Dzisiaj, na całym leśnym odcinku tej trasy co 100 metrów znajdują się białe słupki z odblaskami.

Dodatkowo, zadbano o punktowe elementy odblaskowe na zakrętach i uzupełnienie oznakowania poziomego. Teraz białe słupki z odblaskami, oznaczenie na łukach drogi i świeża biała farba na asfalcie oznaczająca linię przerywaną, powinny przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na leśnym odcinku drogi wojewódzkiej nr 931 w Jankowicach.

Odblaski na DW-931 w Jankowicach · fot. KPP Pszczyna

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.