pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1846

Nauczyciele SP 1 w Salamance

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj

Członkostwo naszego kraju w Unii Europejskiej przyniosło nam przez ostatnie dziesięciolecie wiele wymiernych korzyści. Przekonali się także o tym nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Pszczyny, którzy mogli wyjechać na kurs organizowany przez Uniwersytet w Salamance. Kurs "Nowoczesny nauczyciel, nowoczesne technologie w nowoczesnym nauczaniu - program Edu@teacher" został zrealizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej" w ramach projektów instytucjonalnych.

Projekt obejmował 3 części - działania przygotowujące do udziału w kursie, wizyta na uniwersytecie, rozpowszechnianie projektu. Od stycznia 2014r. nauczyciele brali udział w kursach - języka hiszpańskiego oraz informatycznym, przygotowywali podróż i pobyt.

Od 30 czerwca do 5 lipca uczestniczyli w kursie na uniwersytecie w Salamance. Szkolenie miało na celu poszerzenie kompetencji informatycznych - tworzeniu animacji, audiobooków, wykorzystaniu ścieżki dźwiękowej w różnych programach, poznaniu najnowszych aplikacji i oprogramowań, które okażą się pomocne na lekcji.

Nauczyciele SP 1 w Salamance · fot. SP 1 w Pszczynie


Dzięki szkoleniu baza dydaktyczna szkoły na pewno zostanie poszerzona, szczególnie, że sale lekcyjne w szkole są doskonale wyposażone pod względem multimedialnym. W trakcie zajęć, uczniowie będą również stopniowo poznawać programy poznane podczas szkolenia.

Pobyt w Salamance okazał się niezwykłym doświadczeniem. Nauczyciele mieli okazję poznać bliżej elementy kultury hiszpańskiej - historię miasta, kuchnię, literaturę, teatr. Miejsce to znane było już w starożytności, zaś powstanie w średniowieczu pierwszego uniwersytetu przyczyniło się do rozwoju miasta jako prężnego ośrodka intelektualnego. Do dziś uniwersytet otrzymuje wysokie oceny w rankingach europejskich i kształci młodzież z całego świata.

Edyta Walkowiak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj