pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2056

Sukces PG1 w konkursie językowym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie" podaj

Pierwszego dnia grudnia w jednej z sal Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał VI Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny. Do finału zakwalifikowało się sześć drużyn z całego województwa, które popełniły najmniej błędów w dyktandzie i w teście językowym w pierwszym etapie konkursu, który miał miejsce 7 listopada. Tego dnia 48 szkół walczyło o wejście do finału, pisząc indywidualnie testy.

7 grudnia na naszych mistrzów czekała już rywalizacja drużynowa. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie: Weronika Gwóźdź oraz Marcin Witka musieli się zmierzyć z innymi drużynami w grach i zabawach językowych, które zostały przygotowane przez doktorów i profesorów Uniwersytetu Śląskiego.

Po długiej walce zdobyliśmy trzecie miejsce. Podczas rozgrywek językowych nie zabrakło uśmiechu i dobrej zabawy. Na uczestników czekały najróżniejsze zadania - od ułożenia tekstu zawierającego jak najwięcej związków frazeologicznych poprzez utworzenie peryfrazy, na kalamburach kończąc.

III miejsce PG1 w finale konkursu poprawnej polszczyzny - 7.12.2014 · fot. PG 1


Każdy z uczestników otrzymał list od rektora Uniwersytetu Śląskiego prof.zw.dr hab.Wiesława Banysia, w którym czytamy:

"Pragnę złożyć Panu/Pani najserdeczniejsze gratulacje z okazji znalezienia się w gronie finalistów VI edycji Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny pod patronatem Komisji Dydaktycznej Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. To wyróżnienie świadczy o Pana/ Pani doskonałej znajomości języka i literatury polskiej oraz umiejętności poprawnego wysławiania się i formułowania wypowiedzi. We współczesnym, ciągle zmieniającym się świecie kultura językowa i poszanowanie tradycji nadal są niepodważalnymi wartościami. Uniwersytet Śląski ceni młode, ambitne i uzdolnione osoby, a perfekcyjna znajomość polszczyzny to fundament wszechstronnego wykształcenia. Jestem przekonany, że Pana/Pani pracowitość i zaangażowanie w naukę przyczynią się w przyszłości do osiągnięcia wszystkich wyznaczonych przez Pana/Pani celów edukacyjnych."

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. To dla nich samych i dla naszej szkoły ogromne wyróżnienie.

Lucyna Grygier

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie" podaj