pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2014
  • 19 stycznia 2015
  • wyświetleń: 16517

Zaśpiewali dla Kulejących Aniołów

Przy pełnym kościele ewangelicko-augsburskim w Pszczynie odbyły się dwa koncerty kolęd i pastorałek. Ponad 1200 osób bawiło się przy występach Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Zbigniewa Wodeckiego oraz Włodzimierza Korcza. Dochód z wydarzenia wspomoże budowę Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

XXIX edycja koncertów Musica Sacra w Kościele Ewangelickim w Pszczynie - 18.01.2015 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Początkowo w naszym mieście planowano jeden koncert, ale gdy po ponad trzech tygodniach od rozpoczęcia sprzedaży wyprzedano wszystkie miejsca, organizatorzy - po uzgodnieniu z artystami - podjęli szybką decyzję o przygotowaniu dodatkowego drugiego koncertu. Do takiej sytuacji doszło pierwszy raz w historii koncertów Musica Sacra.

Wykonanie polskich kolęd i pastorałek porwało pszczyńską publiczność, która pod dyrekcję Włodzimierza Korcza także śpiewała. Po występie artyści przez długi czas podpisywali swoje płyty, których wielki zapas przywieziony do Pszczyny, bardzo szybko stopniał.

Wielce prawdopodobne, że dochód z tegorocznych koncertów przekroczy 50 tys. zł. To nieomal podwojenie kwoty, jaką zwykle z takich koncertów udawało się pozyskać na budowę Domu Kulejących Aniołów, który od lat jest celem wsparcia styczniowych koncertów. Prezes PSOUU, Krystyna Fuławka na ręce ks.Jana Badury oraz Henryka Kowalczyka złożyła podziękowania za organizację koncertu.

new, Andrzej Grynpeter / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.