pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3764

Miedźna: za radnymi pierwsza sesja

1 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Miedźna odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy.

Obrady prowadził najstarszy wiekiem radny Eugeniusz Bigos, który na wstępie podziękował za powierzenie mu tak zaszczytnej funkcji.

Rada - Miedźna
Skład rady gminy Miedźna · fot. pless.pl


Sesja miała szczególnie uroczysty charakter. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu, radni złożyli ślubowanie. Ślubowanie złożył także wójt Bogdan Taranowski, który podziękował mieszkańcom za ponowny wybór, za przesłane gratulacje i życzenia oraz dobrą współpracę z Radą Gminy Miedźna VI kadencji ze Stanisławem Karbowym na czele. Ze swojej strony wójt gminy zadeklarował wolę współpracy, jak również zwrócił się do nowo wybranej rady o podjęcie wspólnych działań na rzecz mieszkańców.

I sesja Rady Gminy Miedźna - 01.12.2014 · fot. UG Miedźna


Wcześniej przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Miedźnej, Iwona Maśka przedstawiła sprawozdanie z przebiegu wyborów do rady gminy i na wójta. Nowo wybranym radnym oraz wójtowi gminy wręczyła stosowne zaświadczenia o wyborze.

Podczas sesji, w głosowaniu tajnym wybrano przewodniczącego rady gminy i jego zastępców. Przewodniczącym na kadencję 2014-2018 wybrany został Stanisław Lubański. Natomiast wiceprzewodniczącymi rady zostali wybrani: Zofia Białoń oraz Marek Gruszka.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.