Wiadomości

  • 3 grudnia 2014
  • wyświetleń: 6762

Nowe boisko w Warszowicach

Trzy miesiące trwały prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej w Warszowicach.

Dotychczas przy szkole nie było boiska z prawdziwego zdarzenia, tylko wyasfaltowany plac. Pod koniec listopada odbył się odbiór inwestycji. Jej wykonawcą była firma TB Infra Mariusz Życiński z Katowic.

Nowe boisko w Warszowicach - 27.11.2014 · fot. UG Pawłowice


Na terenie, który gmina wykupiła od PKP, powstało boisko do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Jest też dwutorowa bieżnia i wypełniona piaskiem zeskocznia do skoku w dal. Cały teren jest ogrodzony, a wzdłuż widowni ustawione są ławeczki. Na wiosnę teren zostanie zagospodarowany zielenią. Z boiska przy szkole będą korzystać uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego, ale nie tylko. Obiekt będzie udostępniony dla wszystkich chętnych, a oświetlenie spowoduje, że trenować będzie tu można również po zmroku.

Zadanie kosztowało 900 tys. zł, z czego 500 tys. zł będzie pochodziło z dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w ramach LGD "Ziemia Pszczyńska".

new / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach" podaj