pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2014
  • wyświetleń: 7104

31-letni włamywacz został złapany

Zapadła decyzja o areszcie wobec 31-letniego bezdomnego mężczyzny, któremu zarzuca się włamanie do jednego z domów jednorodzinnych w Goczałkowicach -Zdroju. Jego łupem padły pieniądze i laptop. Mężczyzna skradziony sprzęt usiłował sprzedać w tej samej miejscowości, przypadkowo napotkanym osobom.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Właściciel zauważył, że zostały splądrowane pomieszczenia na parterze budynku, brakowało pieniędzy oraz laptopa.

Sprawca wszedł do środka, wyważając okno w piwnicy. W poszukiwaniu łupów odważył się włamać pod obecność domowników. Straty wyceniono na 2 tysiące złotych.

Pszczyńscy kryminalni natychmiast ruszyli w teren, sprawdzając każdą otrzymaną informację. Dzięki zaangażowaniu stróżów prawa i pokrzywdzonego, już po kilku godzinach od chwili zdarzenia został zatrzymany 31-letni bezdomny mężczyzna. Próbował on sprzedać skradziony laptop przypadkowo spotkanym osobom, kilka ulic dalej.

Kiedy kryminalni weszli do pomieszczeń, w których czasowo przebywał, znaleźli skradziony laptop i pieniądze. Odzyskane mienie zostało zwrócone pokrzywdzonemu.

Zatrzymany w chwili podjęcia czynności przez policjantów miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jak tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i został doprowadzony do prokuratury. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. W ten weekend decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.