pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 stycznia 2005
  • wyświetleń: 1049

Jest budżet - o 10 mln zł wzrastają wydatki na inw

O prawie 10 mln zł w porównaniu do roku ubiegłego wzrastają wydatki na inwestycje. Zakres zadań inwestycyjnych ujętych w tegorocznym budżecie budzi szacunek. W sumie na ten cel przeznaczono prawie 25 mln zł. Najwięcej na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska, bo aż 18 mln zł.

Lwią część tej kwoty pochłonie pierwszy etap budowy kanalizacji w gminie. Całkowity koszt zaplanowanego na cztery lata programu rozwiązania gospodarki ściekowej w mieście i sołectwach wyniesie około 160 mln zł. Z Funduszu Spójności UE gmina otrzyma na ten cel ponad 120 mln zł. Resztę dołoży w formie pożyczki Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz budżet gminy.

Prawie 5,5 mln zł zarezerwowano na inwestycje w oświacie. Kosztem miliona złotych będzie kontynuowana budowa szkoły wraz z zapleczem w Łące.

W Jankowicach już rozpoczęła się budowa kompleksu sportowo-rehabilitacyjnego wraz z basenem za pieniądze unijne, z budżetu państwa oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Przy szkołach podstawowych nr 4 w Pszczynie i 19 w Brzeźcach powstaną namiotowe sale gimnastyczne.

Więcej czytaj w Głosie Pszczyńskim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.