pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 9 stycznia 2005
  • wyświetleń: 5479

WOŚP w Pszczynie - Oj działo się, działo!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz trzynasty. Jak co roku również Pszczyna uczestniczyła w zbieraniu pieniędzy. Utworzono trzy sztaby: w Liceum im. Bolesława Chrobrego, w Gimnazjum nr 4 i w Zespole Szkół nr 2.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 9.01.2005


Najwięcej muzyki było na pszczyńskim rynku (na zdjęciu organizatorzy imprezy). Jako support przed "Negatywem" zagrał "Insekt", "Shantana" i "Dos Tetas". www.pless.pl/wydarzenia/zdjecia/2005/wosp_negatyw.jpg border=1 align=left hspace=8 vspace=6>Dobrze zaprezentowały się "Dos Tetas" (w składzie Leszek Kondzielnik, Wojtek Świerczyński, Przemek Grzywa i Piotrek Piłot) i związana z Pszczyńskim Bractwem Ligi Morskiej i Rzecznej, szantowa "Shantana".

Największą publiczność zebrała jednak gwiazda wieczora - mysłowicka kapela britt-popowa "Negatyw" (na zdjęciu wokalista Mietall Waluś).

www.pless.pl/wydarzenia/zdjecia/2005/wosp_obraz.jpg border=1 align=left hspace=8>Na aukcji głównej, poprowadzonej na rynku zebrano 5300 zł. Wśród licytowanych przedmiotów największe zainteresowanie wzbudził obraz Jerzego Dobrego "Zimowy krajobraz" (w rzeczywistości mocno odbiegający od krajobrazu tegorocznej zimy). Artysta, zagadnięty przez prowadzącego czy malował obraz w ostatnich dniach potwierdził, przez co należy mu tylko pogratulować godnej pozazdroszczenia wyobraźni. Jej efekty zostały wycenione na 2000 zł (na zdjęciu licytacja obrazu).

www.pless.pl/wydarzenia/zdjecia/2005/wosp_zamek.jpg border=1 align=left hspace=8>Nie brakowało również chętnych na nocne zwiedzanie zamku (które nota bene zostało zlicytowane za 800 zł) - wylicytowali je wspólnie młodzi ludzie (na zdjęciu).

Okazją było także osobiste pióro marki Watermann, którym Burmistrz podpisywał ważne dokumenty. Z bliżej nieokreślonych przyczyn prowadzący nie chcieli ujawnić jego rynkowej ceny. Pióro zlicytowane zostało w efekcie za 600 zł.

www.pless.pl/wydarzenia/zdjecia/2005/wosp_lo.jpg border=1 align=left hspace=8> Wśród pozostałych przedmiotów znalazły się m.in.: orkiestrowe serce z kwiatów, które najpierw dostały od organizatorów dziewczyny ze sztabu LO (na zdjęciu), a zaraz potem przekazały je na licytacje, obowiązujące przez miesiąc prawo do własności jednej ławki na rynku lub w parku (400zł), statuetka Starosty oraz możliwość nadania imienia jednemu z jankowickich żubrów.

Dodatkowo doszło 629,5 zł z licytacji przeprowadzonej przez portal pless.pl . Wśród wystawionych przedmiotów największym powodzeniem cieszył się plakat z autografem Jacka Krzynówka, który został wylicytowany za 100zł oraz kubek WOŚP wylicytowany za 200zł.

www.pless.pl/wydarzenia/zdjecia/2005/wosp_tomek.jpg border=1 align=left hspace=8>Dokładna suma, jaką w tym roku zebrano w Pszczynie będzie znana dopiero po przeliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy. Jeden z organizatorów - Tomasz Zjawiony (na zdjęciu) jest dobrej myśli - "Do 20:00 w samym Chrobrym zebraliśmy 17 368,51 zł. Zbieranie się nie skończyło, a są też dwa inne sztaby. Będzie więcej". Liczenie trwa.


MiK, fot. pless.pl

Uwaga (informacja z godz. 10.00, 10.01.2005) - Jak informuje sztab LO im. Bolesława Chrobrego - jest już zebranych ponad 30 tyś zł na rzecz WOŚP. Ta kwota jednak będzie na pewno wyższa, liczenie trwa...

Jak podaje Fundacja WOŚP (10.01.2005, godz. 00:59): "Na koncie mamy dwadzieścia trzy miliony dwieście osiemnaście tysięcy sześćset trzy złote!!! To wszystko dzięki Wam. Dzięki Waszym datkom, Waszemu kwestowaniu, Waszym gorącym sercom. Jesteście wspaniali!!!"

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.