pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 7 stycznia 2005
  • wyświetleń: 3061

Jarzębski we Frykówce

„Frykówka” to ciekawe miejsce w Pszczynie. Można tam spotkać mieszkańców nie tylko miasta czy powiatu, ale znamienitych gości. W piątek (07.01) Pszczynę odwiedził m.in. Bogusław Wołoszański czy wojewoda śląski Lechosław Jarzębski wraz z rzecznikiem prasowym Krzysztofem Mejerem. Obaj Panowie odwiedzają to miejsce, gdzie po różnego rodzaju uroczystościach jedzą posiłek (na zdjęciu).


Dość nieoczekiwanie spotkanie we „Frykówce” stało się pretekstem do krótkiej rozmowy. www.pless.pl/wydarzenia/zdjecia/2005/jarzebski_dziewit.jpg hspace=8 vspace=8 border=1 align=left>Pan Jarzębski zaprosił nas do stołu, przy którym omawialiśmy kilka ważnych dla Pszczyny i powiatu spraw. (na zdjeciu Lechosław Jarzębski i red. Nacz. Gazety Daniel Dziewit)

Jarzębski przyjechał do pszczyńskiego zamku z okazji spotkania opłatkowego kombatantów śląskich. Wojewoda podkreślił, że o dokonaniach polskich żołnierzy na wielu frontach nie należy zapominać. Wojewoda podkreślił rangę tego wydarzenia i wyraził słowa uznania dla uczestników tego spotkania.

Korzystając z okazji zapytaliśmy wojewodę, co sądzi na temat pomysłu zbudowania delfinarium. Zdaniem Jarzębskiego to dobry pomysł i realizacja tego projektu byłaby fantastyczną promocją. Wojewoda jest zdziwiony, że wokół tego pomysłu pojawiło się wiele kontrowersji.

Jednocześnie Jarzębski wyraził zdziwienie, że w takim mieście jak Pszczyna nie ma noclegowni dla bezdomnych. Krzysztof Mejer dodał, że w minionym roku wojewoda dofinansował jedną z katowickich noclegowni. Zdaniem wojewody istnienie noclegowni dla bezdomnych jest poza dyskusją. To oczywiste.

Po tej rozmowie właściciel „Frykówki” poinformował nas o tym, że ma zaszczyt gościć wiele znakomitości nie tylko ze świata polityki.

Daniel Dziewit / Gazeta Pszczyńska

fot. Justyna Gałka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.