pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 listopada 2014
  • wyświetleń: 7182

Ślubowanie klas mundurowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W środę, 12 listopada odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów klas pierwszych mundurowych, które było elementem obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Powiatowym Zespole Szkół nr 2.

Uczniowie przygotowali program artystyczny o wydarzeniach z lat 1914-18 przeplatany pieśniami patriotycznymi. W atrakcyjnej formie przekazali słuchaczom wiele ciekawych informacji o ważnych dla naszej ojczyzny postaciach z tamtego okresu.

Uczniowie klasy 4 o specjalności technik hotelarstwa dokonali również posumowania Projektu systemowego "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" realizowanego w obszarze edukacji w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.4 - Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 - Upowszechnienie uczenia się przez całe życie.

W ramach tego projektu "Rozwijamy swoje szanse zawodowe na europejskim rynku pracy" uczniowie odbyli miesięczne praktyki zawodowe w Niemczech i we Włoszech. Obecny na uroczystości Starosta Pszczyński Paweł Sadza wręczył uczniom zdobyte w trakcie staży certyfikaty i zaświadczenia.

Ślubowanie klas mundurowych - 12.11.2014 · fot. PZS nr 2


Po części akademii poświęconej obchodom Święta Odzyskania Niepodległości kadeci przemaszerowali krokiem defiladowym przed publicznością otrzymując gromkie oklaski. Taki przemarsz, to szczególny widok, dla gości licznie zgromadzonych na sali. To także powód do dumy dla rodziców pierwszoklasistów.

Słowa przysięgi złożyli uczniowie klas mundurowych o profilu: policyjnym, strażackim i penitencjarnym. Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste nadanie stopnia młodszego kadeta wraz z odznaką stopnia na pagon. Wydarzenie uświetniła obecność przedstawicieli służb mundurowych naszego powiatu w tym Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie starszego brygadiera Pana Ireneusza Smolarka, Naczelnika Wydziału Prewencji podinspektora Bogdana Brosz oraz przedstawiciel służby więziennej Zakłady Karnego w Cieszynie, a także władz Powiatu Pszczyńskiego i rodziców kadetów.

Jarosław Kinalski

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj