pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2005
  • wyświetleń: 1409

Veto dla 9 dołków

Nie będzie dodatkowych dziewięciu dołków na polu golfowym w Pszczynie. Radni nie zgodzili się na wydzierżawienie za 1000 zł rocznie terenu w parku. Okazuje się, że chętnych na dzierżawę za taką albo nawet niewiele wyższą cenę nie brakowałoby.

Projekt uchwały zakładał wydzierżawienie dodatkowego terenu o łącznej powierzchni 22,4969 ha, by mogło na nim powstać dziewięć dołków pola golfowego (wtedy stałoby się ono pełnowymiarowe). Roczna stawka czynszu dzierżawnego miałaby wynieść 1000 zł netto.
Radni mieli sporo wątpliwości. Wywołał je m.in. protest przysłany do przewodniczącego Rady Miejskiej, podpisany przez "miłośników ziemi pszczyńskiej". Informowali oni, że na terenie parku znajdują się lęgowiska bardzo rzadkich ptaków - batalionów.

W poszerzeniu pola widzieliby oni groźbę zakłócenia "kruchej równowagi przyrody". Jak można było usłyszeć, radni dotąd byli zapewniani, że omawiany teren to tylko nieprzydatny obszar, który najlepiej wydzierżawić, bo przynajmniej "będzie mniej komarów". - Na posiedzeniach komisji mówiono nam, że tam nie ma żadnej ostoi zwierząt. A tu jest pismo, że jednak coś tam jest. Która informacja jest wiarygodna? - pytał na jednej z sesji radny Andrzej Wyrobek.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu gazety Echa.

fot. Tomasz Kuliga

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.