pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2005
  • wyświetleń: 1797

Prace Jerzego Dobrego w klubie pod 13

Wystawę prac Jerzego Dobrego będziemy mogli oglądać w niedzielę w klubie pod "13". Prace zostaną wystawione w związku z "orkiestrową" imprezą, która odbędzie się w niedziele na pszczyńskim rynku.

Jako początek Jego działalności twórczej podaje się rok 1979. Malarz amator, samouk. Jak sam mówi „staram się uchwycić pędzlem na płótnie to co przemija”. Maluje głównie pejzaże wykorzystując technikę olejną oraz pejzaże realistyczne o różnorodnej tematyce. Zakochany w przyrodzie utrwala widoczne jej przemijanie.

Urodzony w Pszczynie nie jest obojętny na piękno tego miasta. W przyszłości zamierza utrwalić pszczyńskie podwórka jako coś, co zanika z naszego krajobrazu w wyniku różnych przemian i modernizacji.

Do ciekawostek należy dodać, że prace autorstwa pana Jerzego trafiły m.in. do Australii, Anglii i Niemiec. Zakupione przez znajomych wędrują po świecie znajdując uznanie w różnych miejscach.

Podczas niedzielnej wystawy zaprezentowanych zostanie około 20 prac, a jedna z nich, specjalnie na tę okazję namalowana, zostanie wystawiona na aukcję.

Wystawa potrwa od godz. 14 do 19 w klubie pod "13".

mot

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.