pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 października 2014
  • wyświetleń: 1821

Fabryka Kreatywności w PP4

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj

W środę nasze przedszkole zamieniło się w mini laboratorium, a wszystko dzięki Gościom, którzy przyjechali z szeregiem doświadczeń. Pokaz p.t. "Zdrowe odżywianie - na jakie zdecydować się danie?" miał na celu wyjaśnić, jak powinna wyglądać nasza dieta oraz udzielić informacji, zobrazowanych za pomocą eksperymentów, jakie substancje nam szkodzą, a jakie przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia.

Podczas pokazu dzieci dowiedziały się jak przyrządzić jajko "na twardo" bez gotowania i co się dzieje z białkiem w styczności z alkoholem. Starały się określić co warto pić: mleko czy coca-colę. W tym pomógł im eksperyment "kruche kości" oraz "kości gimnastyczki". Okazało się, że kość zanurzona w mleku jest mocna i zdrowa, kość zanurzona w coca-coli jest krucha i słaba, natomiast kość zanurzona w occie jest giętka. Kolejny eksperyment: "Ziemniak w opałach" pokazywał dzieciom dlaczego sól w nadmiarze szkodzi.

Dzieci sprawdziły co dzieje się z ziemniakiem, gdy jest zanurzony w samej wodzie, a co z tym zanurzonym w wodzie z solą. Dzieci zobaczyły, że ziemniak z wody z solą jest miękki, giętki natomiast ten z wody jest sprężysty. I tak samo dzieje się z naszym ciałem.
Dzieci miały okazję poszukać witaminy C w produktach spożywczych dzięki doświadczeniu z użyciem odczynnika, który w styczności z produktami o dużej zawartości witaminy C odbarwiał niebieską wodę.

Dzieci dokładnie widziały, że sok pomarańczowy zawierał najmniej witaminy, więcej sok jabłkowy i sok z cytryny a najwięcej tabletka wit. C z apteki (najjaśniejszy płyn w szklance). Kolejny doświadczeniem było wspólne stworzenie piramidy żywności. Dzieci łowiły produkty i wspólnie zastanawiały się, gdzie je umieścić na piramidzie. Dzięki temu dowiedziały się co warto jeść, a czego powinno się unikać. Na koniec dzieci poznały przepis na naturalny doping dla młodych i tych nieco starszych mózgów. To chyba najbardziej rozbawiło dzieci.

Barbara Worek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj