Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 października 2014
  • wyświetleń: 4508

Dzień Seniora w Radostowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radostowicach" podaj

W sobotę, 25 października w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Radostowicach odbył się Dzień Seniora. Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Suszec Marian Pawlas, witając serdecznie zgromadzonych.

Szanowni nestorzy zostali zaproszeni do obejrzenia przedstawienia pt. "Z Wadowic do Watykanu", które w poetycki sposób ujmuje historię Karola Wojtyły od lat młodzieńczych po pontyfikat. Spotkanie stało się również okazją do wspólnego zaśpiewania piosenek, takich jak: "Góralu, czy ci nie żal", "Upływa szybko życie" czy "W zielonym gaju". Był poczęstunek i upominki dla seniorów wykonane przez młodzież gimnazjum pod okiem plastyczki Sylwii Michalskiej.Warto organizować takie spotkania, podczas których można się przekonać, jak cenne wartości mają do przekazania młodemu pokoleniu seniorzy. Korzystanie z ich wiedzy życiowej i doświadczeń to dobrodziejstwo, o którym w metaforyczny sposób pisał Mark Twain: "Życie byłoby nieskończenie szczęśliwsze, gdybyśmy mogli rozpocząć je w wieku lat osiemdziesięciu i stopniowo zbliżać się do osiemnastu". Dzień Seniora w Radostowicach pozostawił przybyłych gości z taką właśnie refleksją.

Joanna Gruszczyńska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radostowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radostowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.