Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 listopada 2014
  • wyświetleń: 4068

Najwięcej kandydatów ma PiS

Przed kilkoma dniami wspomnieliśmy, że w tegorocznych wyborach na radnych gminnych i powiatowych w naszym regionie startuje 666 kandydatów. Dziś sprawdziliśmy, który komitet wystawił kandydatów w największej liczbie okręgów i który ma ich najwięcej.Kandydatów aż w czterech z sześciu gmin ma komitet "Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego". Osoby z tych list znajdziemy w Goczałkowicach-Zdroju, Miedźnej, Pawłowicach i w Pszczynie. Dodatkowo komitet ma także kandydatów do rady powiatów. Wszystkich jest 67 osób, czyli ponad 10% wszystkich startujących.

To jednak nie "Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego" mają najwięcej kandydatów w całym powiecie, ale Prawo i Sprawiedliwość - aż 70, za to "tylko" w trzech gminach: Miedznej, Pawłowicach oraz Pszczynie. Dodatkowo liczbę znacząco zwiększają kandydaci do rady powiatu.

65 kandydatów (powiat oraz gminy: Miedźna i Pszczyna) ma Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe. O jednego kandydata mniej wystawiła Platforma Obywatelska (powiat i Pszczyna). 54 osoby do wyborów zgłosiła Liga Samorządowa Ziemi Pszczyńskiej (powiat i Pszczyna), a ostatni z komitetów walczących o mandaty w radzie powiatu - KWW Zdrowie Dla Pszczyny - 31, chociaż skupił się wyłącznie na tym głosowaniu.

Jeszcze dwa komitety wystawiły swoich kandydatów więcej niż w jednym okręgu. To KWW Jedność mieszkańców - 27 osób w Goczałkowicach-Zdroju oraz w Pszczynie, a także KW SLD Lewica Razem - 14 osób w Miedźnej oraz w Pszczynie. Pozostałe komitety zgłaszały kandydatów (razem 274 osoby) tylko w jednym okręgu.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.