pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2014
  • wyświetleń: 2404

Święto Drzewa w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

Bardzo dobrą znajomością gatunków ptaków i ssaków wykazała się młodzież, która wzięła udział w konkursie przyrodniczym pod hasłem "Rozpoznajemy ptaki i ssaki naszych lasów".

Konkurs przeprowadzono w warunkach plenerowych podczas wystawy obchodów Święta Drzewa w Goczałkowicach-Zdroju, korzystając z eksponatów pochodzących z prywatnej kolekcji Państwa Heleny i Antoniego Łasków z Orzesza. W konkursie udział wzięło 9 drużyn, liczących średnio po 6 uczestników. Do rozpoznania było 48 gatunków zwierząt, w tym gatunków mniej znanych i rzadziej spotykanych.

Święto Drzewa w Goczałkowicach - 10.2014 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Najlepsi okazali się gimnazjaliści z Goczałkowic, którzy rozpoznali wszystkie przedstawione gatunki uzyskując maksymalną liczbę punktów tj. 48. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej z Kryr zdobywając 23 punkty. Trzecie miejsce i 20 punktów to wynik gimnazjalistów z Kryr. Członkowie jury składającego się głównie z przedstawicieli kół łowieckich byli mile zaskoczeni poziomem wiedzy uczniów.

new / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj