pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 stycznia 2005
  • wyświetleń: 2650

DOS TETAS

9 styczeń (niedziela) - pszczyński rynek

godz. 19.00-20.00 Koncert Dos Tetas


Po wieloletnich roszadach składowych, gdy to tyko trzon zespołu, w składzie Leszek „grooby” Kondzielnik (gitara) i Wojtek „affa” Świerczyński (gary), pozostawał bez zmian, 15 miesięcy temu, ustalił się ostateczny skład zespołu. Do chłopaków dołączyli, przewijający się już wcześniej w innych projektach, basista Piotrek „piter” Piłot i wokalista Przemek „memek” Grzywa. Jako, że korzenie muzyczne każdego z nich w innej glebie tkwiły, muzykę ich trudno jednoznacznie scharakteryzować.


Alternatywny hard rock, ostre gitarowe brzmienie, to tylko niektóre określenia pasujące, do muzyki, którą tworzą chłopcy. Z pewnością duży wpływ ma postawa gitarzysty, który swym charakterystycznym brzmieniem wprowadza swoisty klimat, oddając niejako hołd muzyce z Seattle na której się wychował. Tworzą swego rodzaju hybrydę, która dryfuje od brzegów punk’a do wybrzeży reggae. Nie jest to prosta muzyka, ale chłopcy nie chcą też brzmieć melodyjnie. Filozofię ich grania, można nakreślić prostym stwierdzeniem: „bawmy się dobrze, nie twórzmy piosenek”.

Mają za sobą kilkanaście udanych koncertów. Występowali na terenie całego Śląska. Każdy ich występ to niesamowite przeżycie estetyczne, gdyż zespół stara się niebanalnie podchodzić do sceny. Grać, nie udawać. Przeżywać muzykę całym sobą. Przekazywać coś więcej niż tylko dźwięki. Promieniować emocjami.

Zespół ma na koncie nagraną jedną koncertową płytę, przymierza się do wydania płyty demo nagrywanej w profesjonalnym studiu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.