Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 października 2014
  • wyświetleń: 3562

Gimnazjaliści z wizytą w Niemczech

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radostowicach" podaj

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży od paru lat udziela wsparcia merytorycznego oraz finansowego szkołom, które uczestniczą w wymianach międzynarodowych. Z takiej możliwości skorzystało Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Radostowicach, które po raz drugi odwiedziło partnerską placówkę Geschwister-Scholl-Gesamtschule w Getyndze.

Praca nad projektem, którego cel stanowi przełamanie barier językowych, pokonanie stereotypów narodowych, a także zgłębienie problematyki Holokaustu, trwa nieprzerwanie od dwóch lat.

W tym roku młodzież z obu partnerskich szkół spotkała się 11 października w Berlinie. W stolicy Niemiec uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. Reichstag, DDR Museum, Bramę Brandenburską i pozostałości Muru Berlińskiego. Istotnym punktem programu była wizyta w Muzeum Holokaustu, którego część składową stanowi Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.

Gimnazjaliści z Radostowic z wizytą w Niemczech - 11.10.2014 · fot. PG Radostowice


W samej Getyndze gimnazjaliści uczestniczyli w zabawach integracyjnych, brali udział w zajęciach lekcyjnych i zwiedzali miasto (m.in. najstarszą czynną w Europie salinę). Każdy też chciał zrobić sobie zdjęcie z symbolem uniwersyteckiego miasta - Gęsiareczką, której świeżo upieczeni doktorzy, zgodnie z panującym tu zwyczajem, wręczają bukiet kwiatów.

Wymiana umożliwiła nie tylko sprawdzenie umiejętności posługiwania się językiem obcym w praktyce. Stała się również sposobnością do nawiązania nowych znajomości, które będą miały okazję się rozwinąć podczas rewizyty młodzieży i nauczycieli z Getyngi planowanej na czerwiec 2015.

Więcej zdjęć i informacji można znaleźć na stronie gimnazjum.

Joanna Gruszczyńska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radostowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radostowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.