pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2014
  • wyświetleń: 4453

Dzień Kapusty w Przedszkolu nr 4

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj

W piątek, 26 września Publiczne Przedszkole nr 4 obchodziło święto kapusty, pierwszy z zaplanowanych przez nauczycieli kolorowych dni.

W tym dniu wszystkie dzieci ubrały się na zielono. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały tego, co wydarzy się w przedszkolu. Nauczycielki zaprosiły je na krótki teatrzyk kukiełkowy pt. "Na straganie" Jana Brzechwy. Dzieci z uwagą obejrzały krótki występ, po czym razem z panią Olą omówiły treść przedstawienia. Z entuzjazmem wymieniały warzywa występujące w spektaklu, miały okazję odszukać w kąciku przyrody prawdziwe warzywa, dotknąć ich, powąchać, sprawdzić kształt, kolor. Następnie pani Renia zaprosiła dzieci do zabawy z piosenką "Jarzynowy wóz". Dzieci ustawiły się jeden za drugim i ruszyły w takt muzyki ze słowami piosenki na ustach. Także w rytm muzyki dzieci podawały sobie główkę kapusty, do czasu aż muzyka zamilknie, świetnie się przy tym bawiąc.

Dzień Kapusty w Przedszkolu nr 4 - 26.09.2014 · fot. Przedszkole Publiczne nr 4


Nadszedł wreszcie czas na kapustę. Dzieci chętnie wymieniały, jakie rodzaje kapusty znają, jakie miały okazję kosztować. Panie kolejno pokazywały kapustę białą, czerwoną, włoską, pekińską i brukselkę. Wszystkie te rodzaje dzieci miały szansę zobaczyć z bliska, dotknąć i dowiedzieć się, jak się nazywają. Kulminacyjnym punktem naszego święta było kiszenie kapusty. Pani Renia przygotowała wszystkie potrzebne do tego produkty i sprzęty: liście kapusty, poszatkowaną białą kapustę i startą marchewkę, sól oraz gliniany garnek i tłuczek do ubijania. Dzieci z dużym zainteresowaniem przysłuchiwały się i oglądały jak kisi się kapustę. Z zaangażowaniem same pomagały w ubijaniu kapusty. Dzieci wręcz garnęły się do pomocy.

Na sam koniec każde dziecko z grupy "Tulipanów" i "Stokrotek" otrzymało medal z Święta Kapusty oraz informację dla rodziców na temat właściwości kapusty. Ponadto panie kucharki w tym dniu przygotowały na obiad Kapuśniak. W ten sposób dzieci miały możliwość zjedzenia zupy zrobionej z użyciem kapusty kiszonej.

Katarzyna Barczyńska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj