pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 września 2014
  • wyświetleń: 6754

Remont tych ulic trzeba powtórzyć

Frustracja, wściekłość i oburzenie - takie emocje towarzyszą mieszkańcom ulicy Ułanów Pszczyńskich w Pszczynie po remoncie drogi w czwartek. Dzień po przeprowadzonych pracach nawierzchnia wygląda fatalnie. Zainterweniowali i wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia prac związanych z reklamacją.

W czwartek na ulicy Ułanów Pszczyńskich prowadzony był cząstkowy remont drogi. Rezultat tych robót zbulwersował mieszkańców.

Jak mówią, dziury, w których jeszcze znajdowała się woda po ostatnich opadach deszczu, wypełniono żółtym kruszywem. Po wrzuceniu go do kałuż pył z kamienia zabarwił kałużę, a większa część ulicy zamieniła się w błoto. Te z kolei przyklejało się do butów i opon samochodów i było roznoszone dalej, na podjazdy do domów i posesje. Do tego większość samochodów po takim przejeździe wymagała mycia.

Ulica Ułanów Pszczyńskich po naprawie nawierzchni - 25-26.09.2014 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W piątek Katarzyna Huptys, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, powiedziała naszej redakcji, że na wskazanej ulicy, a także na ulicy Sejmu Śląskiego, przeprowadzono kontrole. W ich wyniku wykonawca zostanie zobowiązany do przeprowadzenia prac w ramach reklamacji. Roboty powinny być wykonane w najbliższych dniach.

Ulica Sejmu Śląskiego po naprawie nawierzchni - 26.09.2014 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Sytuacja z zalewaniem tej ulicy nie wydarzyła się po raz pierwszy. Ulica Ułanów Pszczyńskich jest w obniżeniu terenu i po każdym deszczu stoi przez kilka dni woda.

Ulica Ułanów Pszczyńskich - zdjęcia archiwalne · fot. nadesłane przez czytelnika


Ostatnie opady i feralny remont sprawiły, że mieszkańcy z większą niż wcześniej determinacją będą zabiegać o remont drogi i budowę kanalizacji deszczowej w tym miejscu. Jak zapowiadają, nie odpuszczą, zwłaszcza, że remont przeprowadzono już na niektórych sąsiednich ulicach.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.